ВИДЕО: Ќе имаме незаборавна вечер на Струмица опен фестивал

ВИДЕО: Ќе имаме незаборавна вечер на Струмица опен фестивал

 „Ќе имаме незаборавна вечер“ – слушнете ја пораката на Жељко до струмичката и целата македонска публика пред неговиот настап во Струмица:

Инаку, Струмица опен фестивал 2016 ќе се одржи од денес до 14 август. Како што информираа организаторите сите денови ќе бидат исполнети со 15 културни настани и 3 музички вечери.

Во музичкиот дел од фестивалот настапуваат Љубојна на 12 август, потоа групата Амадеус, Аца Лукас и Џамбо Агушев со неговиот оркестар.

Следниот ден настапуваат Хипнотизер, Влатко Стефановски, Архангел, како и Ален Исламовиќ и „Кад би био Бијело дугме“.

Финалниот ден на фестивалот е резервиран за Силви бенд, Црвена јабука и Жељко Јоксимовиќ.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

 

ФОТО: Facebook

singlepost_text