Град Скопје апелира Скопјани да останат дома на невремето – Згответе нешто без печење или пржење

Град Скопје апелира Скопјани да останат дома на невремето – Згответе нешто без печење или пржење

Град Скопје испрати соопштение до медиумите во кое меѓу другото апелира Скопјани да останат дома додека не помине невремето кое го зафати главниот град.

Доколку и кај вас дома од струја се исклучени сите технолошки уреди како телевизор, радио, компјутер и ви е здодевно имаме решение 🙂

Згответе некој од следниве 4 рецепти за кои не е потребно да користите шпорет или рингла. Резултатот е фантастичен – ќе го исполните времето, а и ќе ги изненадите домашните со вкусни закуски 🙂

Торта “Егзотик” со овошје за само 300 денари

Чоколаден десерт готов за 20 минути

Совршена летна салата: Туна со сусам

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Свежа морков салата

Гответе со љубов 🙂

ПРОЧИТАЈТЕ: Временска прогноза: Еве до кога ќе трае невремето во Скопје

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text