ФОТО: Еве како да ја направите оваа декорација во кујната

ФОТО: Еве како да ја направите оваа декорација во кујната

Илија ни ја испраќа оваа фотографија со декорација која викендов ја направил во кујната. Едноставно е, не е премногу скапо, а е многу симпатично, ни пишува тој.

Теглите ги купил во продавница за домашни работи во Скопје. Едната ја наполнил со стапчиња цимет, втората со ориз, а третата со свежо набрана планинска мајчина душица.

„Секоја тегла наполнете ја до различно ниво и впечатокот ќе биде уште поубав“, вели Илија.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Декорација од лимон – овошјето како уметност

ВИДЕО: Измеша бела и црна чоколада – декорацијата за торта ќе ве остави без зборови

ВИДЕО: Декорација која се прави за минута, а ќе ги воодушеви сите

ВИДЕО: Ќе ви застане здивот – направете лебеди од јаболкa

ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате

Цел живот погрешно сме јаделе лубеница – еве како треба (видео)

Ова сигурно не сте го пробале – Ќебапчиња од компири

ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути

singlepost_text