ВИДЕО: Заборавете на плескавиците: Ќофтиња во чаша готови за миг

ВИДЕО: Заборавете на плескавиците: Ќофтиња во чаша готови за миг

Неколку намирници за супер месо во чаша. Ваков рецепт немате видено до сега.

Состојки:

  • 2 лажици млеко
  • 1 лажица вегета
  • 1 лажица кечап
  • 2 лажици овесни снегулки
  • 100 гр мелено месо

Подготовка:

  1. Помешајте ги сите состојки во чаша, па притиснете. Ставете ја чашата во микро печка околу 5 минути. Додајте уште сос по желба. 
  2. Внимавајте чашата да биде огноотпорна и погодна за користење во микро печка.
  3. Погледнете што треба да правите во видеото:

Повеќе рецепти на Готви.мк

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на жар

9 совети за вкусна и сочна скара

Зеленчук на скара

singlepost_text