ВИДЕО: Италијански ресторан во Њу Јорк – Вака се прави оригинална паста

ВИДЕО: Италијански ресторан во Њу Јорк – Вака се прави оригинална паста

Еден италијански ресторан во Њу Јорк тврди дека ја подготвува и слуши италијанската паста по оригинален рецепт.

Всушност, тајната е во тоа што шпагетите или другите тестенини се ставаат во огромна пита кашкавал или пармезан, убаво се поминуваат низ неа и потоа се сервираат.

Погледнете го ова видео:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Шпагети „Карбонара”:  Одличен ручек за љубителите на италијанската кујна

Свежа салата со тестенини

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Тестенини во песто сос

Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Варите шпагети во тенџере? – правите голема грешка

Најбрзо слабеење според хороскопскиот знак

Таљатели со зеленчук

 

ФОТО: YouTube

singlepost_text