Ориганото како лек – придобивки од омилениот вкус

Ориганото како лек – придобивки од омилениот вкус

Ориганото е незаобиколен дел од многу јадења. Пица, лазањи, канелони, компири, грчка салата… не одат без овој додаток, кој освен што дава посебна арома е и многу здрав.Ориганото на телото му дејствува речиси како антибиотик.

Овој зачин помага за проблемите со дигестивниот систем, грчеви, ослободување од гасови.

Исто така, го спречува прекумерното потењето и е корисен за дишните патишта.

Па, не се двоумете да додадете оригано во вашето омилено јадење 🙂

Повеќе вести на Готви.мк

Шарени полнети пиперки

Полнети пиперки

Турли тава по најдобар рецепт

Специјалитет на денот: Пита со мелено месо

Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната

Веге рижото

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

singlepost_text