Идеален оброк за топ-форма во летните денови

Идеален оброк за топ-форма во летните денови

Летото е период кога треба да се грижиме за линијата, па затоа ние ви нудиме одличен здрав оброк кој се прави за 15 минути. Ова јадење ќе ве држи сити и ќе се погрижи да не накачите некој килограм повеќе.

Состојки:

  • 100 гр цвекло
  • 150 гр јаболки
  • 100 гр морков
  • 50 гр ореви
  • 1 лимон
  • 15 мл маслиново масло
  • сол

Подготовка:

  1. Цвеклото, јаболкото и морковот измијте ги убаво, па изрендајте ги во сад. Соединете ги сите состојки и ставете го сокот од лимонот кој ќе го исцедите и маслото.
  2. Салатата завршете ја со наросување сечкани ореви и малку сол.
  3. Уживајте во летото и гответе со љубов 🙂

Повеќе салати на Gotvi.mk:

Врап со туна кој се прави за 5 минути

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство