Додадете го овој зачин во машината за перење и алиштата ќе сјаат

Додадете го овој зачин во машината за перење и алиштата ќе сјаат

Постои еден зачин кој може да направи вашите алишта да сјаат. Верувале или не, се работи за црниот бибер, кој ќе ви помогне облеката да биде свежа и чиста.Биберот ги отапува остатоците од прашок на вашата облека.

Важно е да знаете дека доколку додадете бибер морате да перете со ладна вода за да не се уништи бојата на алиштата.

Додадете една лажица, вклучете ја машината и ќе го видите резултатот.

Повеќе вести на Готви.мк

Шпагети „Карбонара”:  Одличен ручек за љубителите на италијанската кујна

Свежа салата со тестенини

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Тестенини во песто сос

Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Варите шпагети во тенџере? – правите голема грешка

Најбрзо слабеење според хороскопскиот знак

Таљатели со зеленчук

singlepost_text