ВИДЕО: Перниче од омлет печено во рерна

ВИДЕО: Перниче од омлет печено во рерна

Направете деликатес од неколку јајца во вашиот дом. Ваков омлет не сте пробал до сега.

Состојки:

  • 6 јајца
  • 300 мл млеко
  • 1/2 лажиче сол
  • Путер

Подготвока:

  1. За овој рецепт ќе ви биде потребен и длабок калап 10×24 см.
  2. Се пече на загреана рерна на 200 степени околу 30 минути.
  3. Сè што треба да направите погледнете во видеото.

Поврзани вести на Готви.мк

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Нови правила во Грција: Казна од 150 евра ако носите свое пиење на плажа

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

 

singlepost_text