ВИДЕО: „Опуштете се“ – ИКЕА се исмева со луѓето кои објавуваат храна на социјалните медиуми

ВИДЕО: „Опуштете се“ – ИКЕА се исмева со луѓето кои објавуваат храна на социјалните медиуми

Можеби имале добра намера, но не сме сигурни како во ИКЕА би реагирале кога некој би снимил ваква реклама со која некој ќе се исмејува на фотографирањето на производите или каталогот на ИКЕА.

„Тоа е само храна, не е напревар. Затоа да се опуштиме“ – ова е пораката во најновата реклама на ИКЕА која можете да ја погледнете тука. Па одлучете сами дали намерата е позитивна или не:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

ИКЕА се исмева, но вие фотографирајте храна на Инстаграм и јадете бесплатно каде сакате

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

ФОТО: YouTube

singlepost_text