Сладолед торта –  рецепт со кој летото го доби својот сладок вкус

Сладолед торта – рецепт со кој летото го доби својот сладок вкус

Оваа торта е идеална за разладување за време на горештините во летниов период. И вкусно и лесно и брзо. Во продолжение погледнете што ви треба:

Состојки:

  • 2 кеси сладолед од ванила
  • 2 кеси сладолед од чоколадо
  • млеко
  • 300 гр пишкоти

Подготовка:

  1. Посебно се матат сладоледите според упатството на кесичката. Пишкотите се ставаат во 200 мл млеко, се ставаат во плех, па се става сладолед од ванила, па пишкота, па сладолед од чоколадо.
  2. Ставете ја тортата во ладилник и уживајте.
  3. Може да ја декорирате по желба.

На здравје!

Повеќе слатки рецепти на Готви.мк

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

 

 

singlepost_text