Се шокирал кога влегол дома: Му ја украле целата ракија

Се шокирал кога влегол дома: Му ја украле целата ракија

Необичен настан се случи деновиве во Приједор. В.К. се јавил во полиција и пријавил дека му украле 200 литри ракија од неговата шупа.Како што пренесува Аваз, крадецот бил набрзо фатен. Се работи за 22-годишниот Н.К. од истото село, кој врател две палети со 54 литри ракија, десет пластични шишиња со по две литри ракија и две флаши со по литро ракија.

Ова не е прв случај крадци да крадат ракија или друг пијалок, или пак храна.

Повеќе вести на Готви.мк

Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text