Генијален трик за палачинки: Ќе ги правите секој ден

Генијален трик за палачинки: Ќе ги правите секој ден

Сите го знаеме стандардниот рецепт за палачинки, но ако направите еден мал трик, вашите палачинки ќе бидат повкусни и помеки од кога и да е.Направете ја вообичаената смеса за палачинки, со една мала измена, одвојте ги белките од жолчките.

Во смесата ставете ги жолчките, а белките ставете ги во друг сад.

Кога се ќе измешате, тогаш додадете ги белките.

Мешајте додека не добиете пенеста структура од која ќе излезат најубавите палачинки.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text