ВИДЕО: За повесели семејни ручеци – декорирајте ја чинијата како професионалец

ВИДЕО: За повесели семејни ручеци – декорирајте ја чинијата како професионалец

За повесели семејни ручеци и за пофалби на ваша сметка, научете како да ги декорирате чиниите на вашите гости и верувајте, сите ќе бидат воодушевени. Мајсторијата не е само во тоа да се подготви ручекот, туку и убаво да се сервира. Всушност јадењето е уметност, а ние ќе ви покажеме како таа уметноста да ја донесете во вашата кујна и вашиот дом.Се што треба да направите е да го погледнете видеото и да ги следите упатствата:

Повеќе вести на Готви.мк

Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница

Прочитајте колку се здрави семките од диња

Со лубеница до совршена линија – за 2 недели ослабете до 5 килограми

Лубеница: Еве зошто треба да ја јадете нејзината кора

ВИДЕО: Погледнете како треба да јадеме лубеница

Семките од лубеница помагаат при многу болести

Најчесто поставуваното прашање периодов: Еве како да изберете лубеница

ВИДЕО: Нема веќе нервози во кујната – исчистете ги семките од лубеница за две минути

 

singlepost_text