Маска за побрз раст и регенерирање на косата: Сè што ви треба е квасец

Маска за побрз раст и регенерирање на косата: Сè што ви треба е квасец

Потребен ви е само квасец за да направите маска за мека и сјајна коса, која нема да се крши. Косата ќе расте побрзо, а ефектите ќе бидат веднаш видливи.

Состојки:

  • 1 лажица мед
  • 20 гр свеж квасец
  • 1 лажица топло млеко

Подготовка:

  1. Соединете ги трите состојки во еден сад и мешајте додека смесата не стане хомогена.
  2. Намачкајте на влажна коса, оставете да делува еден час, па измијте со вода и шампон.
  3. Постапката повторувајте ја еднаш неделно.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text