Рецепт за најздравиот десерт кој ќе го правите цело лето

Рецепт за најздравиот десерт кој ќе го правите цело лето

Едноставно, брзо, а што е најважно целосно природно и со одличен вкус. Прочитајте го овој Gotvi.mk рецепт и резултатот ќе биде фантастичен.

Состојки:

  • сливи
  • мед
  • ореви/бадеми

Начин на подготовка:

  1. Сливите ги сечеме на половинки и ја вадиме коската. Во вдлабнатината на секоја половинка ставаме малку мед.
  2. Ситниме ореви, бадеми или други непечени апетисани по вкус. Ги редиме најодозгора врз секоја слива.
  3. Во плех ставаме хартија за печење и ги редиме сливите како на фотографијата. Печеме на температура од 180 степени по вкус во зависност дали сакаме да бидат помалку или повеќе печени.

На здравје!

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text