Вкусно и хранливо смути од тиква

Вкусно и хранливо смути од тиква

Направете вкусно и хранливо смути во вашиот дом. Запишете или зачувајте го некаде овој рецепт бидејќи за нешто повеќе од 1 месец ќе почне сезоната на тикви 🙂

Состојки:

  • 1 шолја млеко
  • 1 шолја варена тиква
  • 1 шолја овесни снегулки
  • 1 шолја јогурт
  • малку цимет

Сè ставете во блендер, убаво изматете и сипете во стаклена чаша.

Додадете мраз за уште поубаво разладување.

На здравје!

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти за смути:

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

singlepost_text