Подгответе лесна италијанска супа

Подгответе лесна италијанска супа

Направете вкусна италијанска супа, која има одличен вкус, а е готова за брзо време и нискокалорична.

Состојки:

  • 500 мл вода
  • 1 кромид
  • 3 лажици путер
  • доматно пире
  • 1 лажица сол
  • зачини по избор

Подготовката е повеќе од едноставна, сите состојки помешајте ги во еден сад.

По вкус може да додадете фиде или други тестенини.

СОВЕТ: Доколку постите или се храните вегетаријански не додавајте путер и внимавајте дали тестенините содржат јајца.

Доколку ја направите погуста, можете да ја послужите и како сос за различни јадења, тестенини и слично.

На здравје!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Супа од зеленчук за намалување на килограми

Зеленчукова супа

Крем супа од моркови

Телешка супа со куркума и брокула

Мисиркина супа со јајце

Пролетна супа

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Крем чорба од тиква и компири

singlepost_text