Негувајте го лицето: Домашна маска од авокадо

Негувајте го лицето: Домашна маска од авокадо

Направете домашна маска од авокадо за негувано, нежно и мазно лице, на кое нема да се појават акни. Авокадото, кое има многу витамини и е особено здраво, ќе помогне вашето лице да биде во топ форма.

Состојки:

  • 1 авокадо
  • слатка павлака
  • сок од лимон

Сè измешајте во еден сад и намачкајте го лицето.

По 30 минути измијте се со ладна вода.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text