Имате несоница – Еве кое овошје треба да го јадете

Имате несоница – Еве кое овошје треба да го јадете

Ова овошје помага при дијабетес, регулирање на тежината, превенција од рак, нарушувања со дигестивниот систем и други болести.

Цитронот е само уште едно од низата овошја кои го штитат нашето здравје.

Без разлика дали се работи за црвен или жолт цитрон, и двата вида се богати со витамини А, Ц, Б, Е и К.

Помага и при несоница, па ако имате проблем да заспиете, земете цитрон и проблемот ќе биде решен.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Тие се најздравото овошје – сигурно не ни помисливте на нив

Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија полна здравје

Сутлијаш со шумско овошје

Еве зошто е здраво да се јаде цитрон

Ако работите ноќе задолжително јадете цреши

Добар старт на денот: Егзотичен напиток за енергија

Десерт готов за 20 минути

singlepost_text