ФОТО: Вин Дизел собори рекорд на Facebook – Марк му честиташе

ФОТО: Вин Дизел собори рекорд на Facebook – Марк му честиташе

„Честитки за Вин Дизел кој има повеќе од 100 милиони фанови на Фејсбук. Еве една наша заедничка омилена фотографија каде ги пробувам неговите очила за сонце кога се запознавме за прв пат“, напиша основачот на Facebook, Марк Закенберг на неговата страна на овој социјален медиум,

Со овој успех Дизел се прдидружи на групата +100 милиони на Facebook, каде досега беа фудбалерот Кристијано Роналдо и пејачката Шакира.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

ФОТО: Марк Закенберг

singlepost_text