Брускети со сирење, мед и ореви – нема насит од ова крцкаво задоволство

Брускети со сирење, мед и ореви – нема насит од ова крцкаво задоволство

Направете вкусни брускети во вашата кујна – ви требаат сирење, мед и ореви, а сите ќе ви бараат ова мезе да го правите почесто. Рецептот е едноставен:

Состојки:

  • 1 француски леб
  • сирење
  • 150 гр ореви сечкани
  • неколку лажици мед

Начин на подготовка:

  1. Исечете го лепчето на парчиња и ставете сирење, мед и ореви врз секоја од нив.
  2. Потпечете ги во загреана рерна на температура од 180 степени околу десетина минути додека не се стопи сирењето.

На здравје!

Прочитај видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално и вкусно: Домашни брускети со домати (видео)

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Зелка на поинаков начин

Бујурди – топено сирење

Брускети помодоре

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Брзо мезе за ненајавени гости

singlepost_text