За меки усни: Направете домашно лабело

За меки усни: Направете домашно лабело

За да имате меки и сензуални усни, сè што ви треба се само три намирници од кујната.

Состојки:

  • 2 лажици пчелин восок
  • 2 лажици масло од јојоба
  • 6 капки етерично масло по избор

Подготовка:

  1. Восокот и јојобата се ставаат во врела вода додека не се соединат, па се додава и етеричното масло.
  2. Ставете ја смесата во кутија и заборавете на сувите и рапави усни.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести

Тава полна здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Ова масло е универзален лек: Рецепт кој ќе го направите во кујна

singlepost_text