ВИДЕО: Рецепт за домашен мајонез готов за 2 минути

ВИДЕО: Рецепт за домашен мајонез готов за 2 минути

Пржени компирчиња, тостови, сендвичи… овие нешта не можат да се замислат без кечап и мајонез. За да имате вкусен мајонез на трпеза потребни ви се само две минути.Во сад најпрво ставете една жолчка, потоа лажица вода, лажица сенф, сок од половина лимон и шолја масло. Потоа измешајте со миксер. Кога ќе се создаде изедначена маса, посолете и послужете. Додајте разни зачини по желба.

Погледнете детали во ова видео:

Поврзани вести на Готви.мк

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна