ВИДЕО: Декорација од лимон – овошјето како уметност

ВИДЕО: Декорација од лимон – овошјето како уметност

Лимонот е здраво овошје богато со витамини, особено со витаминот Ц, кое ни помага да го подобриме имунитетот, да спречиме настинки и вируси и да се заштитиме од многу болести. Од лимонот може да се направи прекрасна декорација.Погледнете како да ја направите во видеото:

Поврзани вести на Готви.мк

Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница

Прочитајте колку се здрави семките од диња

Со лубеница до совршена линија – за 2 недели ослабете до 5 килограми

Лубеница: Еве зошто треба да ја јадете нејзината кора

ВИДЕО: Погледнете како треба да јадеме лубеница

Семките од лубеница помагаат при многу болести

Најчесто поставуваното прашање периодов: Еве како да изберете лубеница

ВИДЕО: Нема веќе нервози во кујната – исчистете ги семките од лубеница за две минути