ВИДЕО: Човековата глупост нема граници – Го офарбале кучето за да личи на Покемон

ВИДЕО: Човековата глупост нема граници – Го офарбале кучето за да личи на Покемон

Играта Покемон Гоу го полуде целиот свет, а заради неа луѓето се спремни да направат сешто.

Неколку деца веќе страдаа на улиците бркајќи покемони, а покрај тоа лудилото продолжува. Сопственици на едно куче покажаа колку одлепиле по играта кога своето милениче го обоија со жолта боја, за да личи на Покемон јунакот Пикачу.

Љубителите на животните се згрозени од оваа постапка, а на интернет се појави видео од несреќното животно. Многу негативно ја оценија оваа постапка, затоа кучето би можело да се отруе од толкава количина на фарба.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Покемон за почетници: Еве како да ја инсталирате играта која го полуде светот

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Преземено од Прес24

singlepost_text