ВИДЕО: Цел живот погрешно сечеме пица – еве како е правилно

ВИДЕО: Цел живот погрешно сечеме пица – еве како е правилно

Научниците тврдат дека целиот живот погрешно сечеме пица. Сечењето на пицата е предизвик, а била и тема на истражување на двајца математичари од Ливерпул.Тие нашле начин за сечење на пица, различен од обичниот, а тоа изгледа вака:

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

singlepost_text