Солени бомбици со биено сирење – се топат во уста

Солени бомбици со биено сирење – се топат во уста

За сите љубители на солените деликатеси, Gotvi.mk ви нуди рецепт за вкусни солени бомбици кои се топат во уста.

Состојки:

  • 500 гр биено сирење 
  • 3 лажици пармезан 
  • 1 јајце 
  • 100 гр брашно 
  • презла 
  • масло

Подготовка:

  1. Изрендајте ги биеното сирење, пармезанот и измешајте ги со јајцето. Потоа во смесата ставете го брашното. 
  2. Направете топчиња и убаво поминете ги во презла. 
  3. Потоа пржете ги на тава со масло додека не поруменат.

Поврзани вести на Готви.мк

Вкусен појадок

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text