Сигурно не сте чуле за овој рецепт –  направете леб од сладолед

Сигурно не сте чуле за овој рецепт – направете леб од сладолед

Леб од сладолед? Звучи неверојатно, но YouTube каналот Simple Cooking Chanel објави рецепт од кој застанува здивот. Потребни се само три состојки.

Состојки:

  • 2 чаши сладолед од ванила
  • 1,5 чаши брашно
  • прашок за пециво

Начин на подготовка:

  1. Сè се меша во сад и се става во огноотпорен сад. Печете 35-50 минути на 180 степени.
  2. Погледнете што треба детално да направите во видеото:

Поврзани вести на Готви.мк

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

singlepost_text