Ким Кардашијан заработува неверојатни 10.000 долари на час

Ким Кардашијан заработува неверојатни 10.000 долари на час

Ким Кардашијан  е повторно во центарот на вниманието поради нејзините голи фотографии. Се разбира тоа неа воопшто не ја нервира, бидејќи таа заработува речиси 10.000 долари на час.

„Извинете што доцнам на забавата. Бев зафатена со заработување на 80 милиони на игри и префрлање на 53 милиони на нашата заедничка сметка“, им порача Ким на хејтерите.

Што и да се зборува и мисли за семејството Кардашијан, факт е дека сите нејзини членови, па и Ким, знаат што е бизнис.

Се работи за заработка на повеќе од 6.500.000 долари месечно, што во превод значи 235.095 долари дневно, или 9.920 долари на час или 165 долари во минута.

А заработуваат на сè – Семејно шоу, мобилни игри, линија облека, парфеми…

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

Преземено од Прес24

singlepost_text