ФОТО: Шеф Ана Ивановиќ – Еве што зготвила викендов за вечера

ФОТО: Шеф Ана Ивановиќ – Еве што зготвила викендов за вечера

По цел ден исполнет со тренинг еве ја мојата награда. Сама го направив. Слободно викате ме Шеф Ана“ – напиша тенисерката Ана Ивановиќ под Instagram фотографијата која ја објави пред неколку дена.

Иако Ивановиќ напорно се подготвува за настапите на Олимпијадата во Рио, воопшто не ја запоставува кујната и своите омилени јадења.

Па, знаете како викаме ние од Gotvi.mk: Ако Ана има време, сигурно имате и вие 🙂 Сепак, зборуваме за слатки задоволства кое го приготвувате за свој ќеиф!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text