Доста со фалш совети – Еве како да ослабете брзо и здраво

Доста со фалш совети – Еве како да ослабете брзо и здраво

„До кога со вакви фалш совети? Пред да објавите нешто испитајте го или консултирајте се со нутриционист“, ни пишува коментар наш читател на текстот: Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината

„Јас сум атлетичар веќе 5 години. Активно се занимавам со интензивни кардио вежби и здрава исхрана. Веган нема врска со слабеење. Исфрлањето на јаглехидрати и внесување на протеини и маснотии ќе ви помогнат драстично да ослабете. Секако тоа значи умерена дневна доза, но консумирање во големи количини е еднакво на неслабеење“, реагира тој.

Тој ни го открива и својот начин за брзо и здраво слабеење:

Направете смути за појадок, овесна каша или јадете само овошје.

За ручек јадете свежа зеленчукова салата (рукола, марула…) и додаток месо (пилешко, риба или телешко месо).

Вечерата нека биде печено или варено месо со додаток на зеленчук.

Помеѓу оброците консумирајте овошје или бадеми, лешници, ореви во мали количини. Менувајте го видот на овошјето со цел разноврсна исхрана.

Не постои подобар начин на исхрана од овој, а секако мала спортска активност ќе го забрза слабеењето, заклучува тој.

Целиот коментар прочитајте го ТУКА

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text