Покемон за почетници: Еве како да ја инсталирате играта која го полуде светот

Покемон за почетници: Еве како да ја инсталирате играта која го полуде светот

Играта „Pokemon GO” го полуде светот, а поради неа гејмерите конечно излегоа надвор.

Еве како да ја инсталирате играта:

За да ја инсталирате играта морате да ја инсталирате апликацијата но не од Play Store. Во подесувањата на вашиот телефон пронајдете ставката Security а во неа ”Unknown sources”,штиклирајте ја таа опција. Кога играта ќе ја превземете ќе ви стигне известување, па потоа ја потврдувате инсталацијата и потоа можете да заиграте „Pokemon GO”.

Вашиот телефон мора да ги поддржува следниве работи за да можете да ја инсталирате играта:

– минимум Андроид 4.4 (КитКат) верзија на оперативниот систем ( играта не работи на Интел процесорот).

– резулуцијата на екранот HD 1280×720

– wi- Fi, 3G ili 4G Интернет конекција

– вклучен GPS и Location services

Повеќе детали погледнете во видеото:

singlepost_text