За сите гурмани: Подгответе пица-кајгана

За сите гурмани: Подгответе пица-кајгана

Кајгана со вкус на пица е одлично предјадење кое од сега ќе биде на врвот на листата на вашите омилени јадења.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 20 гр кашкавал
  • 1 лажица сол
  • 1 лажица оригано
  • 2 лажици кечап

Подготовка:

  1. Се матат јајцата за кајгана, се става масло на тава, па ги ставаме јајцата во тавата со малку сол.
  2. Откако кајганата ќе ја испечеме како палачинка, ставаме врз неа кашкавал, кечап, оригано и зачинуваме.
  3. Уживајте.

Поврзани вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

Печен спанаќ со јајца

ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку…

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

 

singlepost_text