Викенд третман: Маска од мед за блескава кожа

Викенд третман: Маска од мед за блескава кожа

Постојат голем број придобивки од медот. Освен што е здрав за консумирање, медот помага и за проблемите со кожата. Се што ви треба за здрава, сјајна и блескава кожа е токму оваа намирница.

Подготовка:

  1. Измијте го лицето со млака вода. Ставете мед на него и оставете го 20 минути.
  2. Измијте го лицето со млака вода и избришете го со пешкир за да ги затворите порите.

Поврзани вести на Готви.мк

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text