ВИДЕО: Ќе ви застане здивот – направете лебеди од јаболкa

ВИДЕО: Ќе ви застане здивот – направете лебеди од јаболкa

Јаболката се познати како овошје со многу витамини кое носи здравје за организмот. Освен што можете да ги сечете и јадете на вообичаен начин, да направите сок, овошна салата, колачиња или компот, јаболкото служи и како одлична декорација во кујната.

Направете лебеди од јаболка на кои сите ќе ви завидуваат. Многу е едноставно, се што треба да правите е да ги следите инструкциите од видеото.

Поврзани вести на Готви.мк

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

 

singlepost_text