Викенд ручек за цело семејство: Највкусните ќебапи

Викенд ручек за цело семејство: Највкусните ќебапи

Направете вкусна комбинација за фамилијарен ручек кој ќе го направи викендот посебен 🙂 

Состојки:

  • 12 ќебапи
  • 2 колбаси
  • 2 лажици лут ајвар
  • 2 главици кромид
  • 4 компири
  • зачини по желба

Подготовка:

  1. Загрејте масло на тава, додајте го сечканиот кромид, зачини по желба и на тоа додадете ги ќебапите, па по 10 минути и колбасите.
  2. Во друга тава паралелно на врело масло додајте тенко исечен компир кој треба да се испржи крцкаво
  3. Кога се ќе биде готово додајте лути ајварче, кечап, сенф и мајонез по желба.

Поврзани рецепти на Готви.мк

Гурманска домашна плескавица

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

 

 

singlepost_text