ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате

ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате

Штом се спомене кромид, веднаш нè асоцира на зеленчук кој не расплакува во кујната со својот мирис и лутина. Освен што е дел од речиси секое солено јадење, кромидот може да ви послужи и за да направите неверојатна уметност во кујната.Декорацијата погледнете ја во следното видео:

Поврзани вести на Готви.Мк

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

 

singlepost_text