cellulite skin on her legs

Направете сами: Домашен пилнг против целулит

Направете домашен пилинг против целулитот кој особено ќе ви користи летниов период.

Состојки:

  • 3-4 лажици мед
  • 3-4 лажици пченкарно брашно
  • маслиново масло

Подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во еден сад и направете хомогена смеса со мешање. Тријте ги деловите од телото каде сакате да исчезне целулитот со неа.
  2. Потоа, истуширајте се за да падне лепливата смеса од вас.

Поврзани вести на Готви.мк

Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести

Тава полна здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Ова масло е универзален лек: Рецепт кој ќе го направите во кујна

singlepost_text