Леден коктел од цреши – освежително и здраво

Леден коктел од цреши – освежително и здраво

Ако ви дојдат гости или сакате да ги изненадите најблиските, направете леден коктел од цреши и подгответе уживање за паметење 🙂

Состојки:

  • 1 шолја цреши 
  • 1/2 шолја рум 
  • 1/2 шолја сок од лимон 
  • 8 лажици шеќер 
  • неколку листови нане 
  • кисела вода

Подготовка:

  1. Сè ставете во блендер и убаво изматете. Сипете ја содржината во стаклени чаши со многу мраз.

     

  2. Уживајте во вкусот и разладете се.

Поврзани вести на Готви.мк

ВИДЕО: Како најбрзо се вадат семките од цреши и вишни?

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Еве како се движи цената на лубеницата во Скопје

ВИДЕО од кое ќе се воодушевите: Најлесен начин за да сервирате и јадете лубеница

Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија за многу здравје

ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба

Рецепт со кој ќе живеете здраво и ќе изгледате одлично

singlepost_text