Чоколадни бомбици што се топат во уста

Чоколадни бомбици што се топат во уста

За сите оние кои го обожаваат вкусот на какао и чоколадни труфли. Но, ниту другите можат да му одолеат на овој чоколаден деликатес.

Состојки:

  • 30 гр путер
  • 400 гр кондензирано млеко
  • 40 гр какао во прав
  • 1 пакување чоколадни мрвици
  • шеќер по вкус

Начин на готвење:

  1. На малку загреана рингла, ставете го путерот.
  2. Додајте го кондензирано млеко (може да го најдете во поголемите маркети) и какаото во прав.
  3. Сето тоа заедно се меша на шпорет сè додека не се спои смесата.
  4. Потоа, на веќе подмачкана плитка чинија со путер, ставете ја целата смеса и оставете ја во фрижидер најмалку 2 часа.
  5. Откако смесата ќе стане тврда, направете бомбици и наросете ги со чоколадните мрвици.

СОВЕТ: Пробајте ја смесата пред да ја ставите тргнете од шпоретот. Доколку не ви е доволно благо, по вкус додадете шеќер во прав и промешајте.

Готви со љубов и уживај во храната 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

singlepost_text