Сите пријателки ќе ви завидуваат: Најуникатен начин за сервирање лубеница

Сите пријателки ќе ви завидуваат: Најуникатен начин за сервирање лубеница

Лубеницата е кралица на овошјето, таа е идеален начин за разладување во топлите летни денови. За уште повеќе да уживате во вкусот, погледнете го ова видео од YouTube на кое е прикажан уникатен начин за сервирање лубеница.Погледнете ја оваа вистинска уметност во видеото:

Поврзани вести на Готви.мк

Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница

Прочитајте колку се здрави семките од диња

Со лубеница до совршена линија – за 2 недели ослабете до 5 килограми

Лубеница: Еве зошто треба да ја јадете нејзината кора

ВИДЕО: Погледнете како треба да јадеме лубеница

Семките од лубеница помагаат при многу болести

Најчесто поставуваното прашање периодов: Еве како да изберете лубеница

ВИДЕО: Нема веќе нервози во кујната – исчистете ги семките од лубеница за две минути

 

singlepost_text