Сигурно не сте слушнале за ова: Направете благ омлет

Сигурно не сте слушнале за ова: Направете благ омлет

Омлетот не е само солено задоволство за енергичен старт на денот. Направете омлет со сладок вкус 🙂 

Состојки:

  • 3 јајца
  • 100 гр шеќер
  • 1 ванилин шеќер
  • изрендана кора од портокал
  • 3 лажици џем по вкус
  • 1 портокал

Подготовка:

  1. Жолчките, шеќерот и ванилиниот шеќер измешајте ги. Направете цврст снег од белките и кората од портокал. 
  2. Смесата ставете ја во округол сад за печење, па печете на 180 степени околу 15 минути.
  3. Џемот помешајте го со портокалот и ставете го врз смесата да се растопи.

Поврзани вести на Готви.мк

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Нови правила во Грција: Казна од 150 евра ако носите свое пиење на плажа

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

 

singlepost_text