Розово задоволство – направете милк шејк

Розово задоволство – направете милк шејк

Направете милк шејк од јагоди кој има неодолив вкус. Во домот ќе имате чаша полна уживање.

Состојки:

  • 500 гр јагоди
  • 1 лимон
  • 250 мл млеко
  • 250 мл јогурт

Подготовка:

  1. Со миксер се матат млекото и јогуртот, па се додаваат јагодите и лимонот се убаво се миксира. Доколку не можете да најдете свежи, употребете замрзнати јагоди или шумско овошје.
  2. Се сервира во висока стаклена чаша.
  3. Може да декорирате со јагода или шлаг одозгора.
  4. Уживајте во дневната доза витамини и освежување 🙂

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Слатко од јагоди – се прави сега, а се јаде цела година

Брз рецепт за чоколадни јагоди

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Зелена салата со сирење и џем од јагоди

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

 

singlepost_text