Кажете збогум на потта: Направете сами гел за под пазуви

Кажете збогум на потта: Направете сами гел за под пазуви

Потењето е нормален процес и му се случува на секој човек. За да се спречи непријатната миризба, потребно е да дадеме многу пари за антиперспиранти, спрејови или стикови.Но, ние ви нудиме домашен гел со кој природно ќе се изборите со непријатната миризба од потта:

Состојки:

  • кокосово масло
  • сода бикарбона
  • капка масло од витамин Е
  • капка етерично масло
  • пченкарен скроб

Подготовка:

  1. Се измешајте во еден сад и ќе добиете смеса поради која никогаш веќе нема да фрлите пари за спрејови и стикови.

Поврзани вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text