Фантазија во кујната – Растопено чоколадо врз киви на стапче

Фантазија во кујната – Растопено чоколадо врз киви на стапче

Супер брз и супер вкусен десерт. Направете чоколадни киви на стапче.

Состојки:

  • 3-4 киви
  • 250 мл стопено чоколадо
  • 150 мл кокосово масло
  • стапчиња

Подгответе:

  1. Кивите се лупат и се сечат на подебели кругови. Се замрзнуваат во ладилник.
  2. Во сад се мешаат кокосовото масло и растопената чоколада додека не се соединат.
  3. Кивите се вадат од ладилник, се ставаат на стапче и убаво се помунуваат во чоколадото.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

singlepost_text