Сјајна кожа: Една состојка од кујната го заменува млекото за лице

Сјајна кожа: Една состојка од кујната го заменува млекото за лице

Верувале или не, за да имате сјајно лице и да немате проблеми со кожата ви треба само јаболков оцет и малку вода.

Состојки:

  • јаболков оцет
  • вода

Подготовка:

  1. Ставете малку оцет во сад и разредете го со вода. Нанесете го на лицето со памук за да биде чисто и сјајно.
  2. Повторувајте ја постапката еднаш до два пати неделно.

Поврзани вести на Готви.мк

Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

 

singlepost_text