Кралски сендвич: Омиленото јадење на Елвис Присли

Кралски сендвич: Омиленото јадење на Елвис Присли

 Омилениот рецепт на кралот на поп музиката, Елвис Присли, преземен од „Дали сте гладни денес“ е навистина одличен и има богат вкус. Се што ви треба се неколку намирници.

Состојки:

  • 1 банана
  • 2 парчиња леб
  • 2 лажици путер од кикиритки

Подготовка:

  1. Бананата се лупи и се пасира, а лебот се пече на тостер. Едното парче се премачкува со путерот од кикиритки, а другото со бананата.
  2. Поклопете го сендвичот и уживајте.
  3. Навистина вкусно и хранливо!

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text