(photo credit: Thinkstock)

Егзотика во чаша: Пина колада од вашата кујна

Направете егзотичен пијалок кој е хит во сите кафулиња и ресторани наменет за 18+ возраст.

Состојки:

  • 40 мл рум
  • 150 мл сок од ананас
  • 30 мл млеко
  • 10 мл слатка павлака
  • 20 мл ликер од кокос

Подготовка:

  1. Се ставете во блендер со малку лед и матете. Сипете во чаша и декорирајте со овошје по избор.
  2. Уживајте 🙂

Поврзани вести на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

singlepost_text