Деликатес: Не сте виделе поубаво сервирани компири

Деликатес: Не сте виделе поубаво сервирани компири

Направете вкусни компири на необичен и креативен начин. Потребни ви се неколку минути.

Состојки:

  • 4 компири
  • стапчиња за ражничи
  • сол
  • бибер
  • сусам

Подготовка:

  1. Секој од компирите измијте го, излупете и ставете на стапче за ражнич.
  2. Засечете го со нож за да добиете форма на спирала. Нанесете масло, сол, бибер и сусам по желба и печете.

Детално погледнете во следното видео:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text